Ajntraht Jovićevim golom do četvrtfinala Lige Evrope

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope, pošto su pobedili milanski Inter sa 1:0.

Slavija Prag – Sevilja 2:2 (2:2)
(Ngadu-Ngađi 15, Souček 47p - Ben Jeder 44p, El Hadadi 54, )
Viljareal – Zenit 2:1 (3:1)
(Moreno 29, Baka 47 - Ivanović 90+1)

Termin od 18.55:
Dinamo Kijev – Čelsi 0:5 (0:8)
(Žiru 6, 33, 59, Alonso 45+1, Hadson-Odoi)
Krasnodar – Valensija 1:1 (2:3)
(Sulejmanov 45 - Gedeš 90+3)
Salcburg – Napoli 3:1 (3:4)
(Dabur 25, Gulbrandsen, Lejtgeb -Milik 14 )

Heroj nemačkog sastava bio je srpski fudbaler Luka Jović, koji je u petom minutu postigao sjajan gol, koji će se ispostaviti kao i jedini.

Gledali smo odličnu utakmicu u Milanu, pogotovo u drugom poluvremenu i pravo je čudo kako je samo viđen jedan pogodak za devedeset minuta igre.

Pored Jovića, svoju ulogu u trijumfu imali su i Filip Kostić, kao i Mijat Gaćinović, koji je u drugom poluvremenu morao da izađe zbog povrede.

Ajntraht je slavio ukupnim rezultatom 1:0, pošto je u prvom susretu u Nemačkoj meč završen bez golova.

Žreb za četvrtfinale Lige Evrope na programu je u petak od 13 časova.

Prolaz dalje obezbedio je i Arsenal, koji je pred domaćom publikom savladao Ren sa 3:0 i ukupnim rezultatom 4:3 prošao među osam najboljih ekipa.

Takođe, Viljareal je prošao dalje jer je savladao Zenit sa 2:1, dok je dvomeč završen rezultatom 5:2 za špansku ekipu. Jedini gol za Zenit postigao je Bane Ivanović u 91. minutu.

Mečevi Benfika - Dinamo i Slavija Prag - Sevilja otišli su u produžetak.

Izveštaj utakmica od 18.55 pročitajte OVDE.